перейти на головну сторінку порталу
Головна сторінка Новини Історія Контакти Форум Педагогічний колектив
Логотип школи

6 грудня - День Збройних Сил України 06.12.2018

Голодомор 1932- 1933р.р. – геноцид українського народу 23.11.2018

У їхніх серцях жила Україна 21.11.2018

Осінній ярмарок 19.11.2018

День української писемності 09.11.2018

«Посміхнемось щиро Вишні» 18.10.2018

День Захисника України 16.10.2018

Учительське свято 05.10.2018

Олімпійський тиждень 20.09.2018

Закриття пришкільного табору з денним перебуванням 15.06.2018

Урочисте вручення свідоцтв 10.06.2018

День сміху 04.06.2018

1 червня 01.06.2018

Літній відпочинок дітей - стартував 29.05.2018

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Іваничівська районна державна адміністрація
Іваничівська районна рада
Офiцiйне представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Урядовий портал
Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації
Адміністративні послуги Волинської області
Педагогічна преса
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Ураїни
МВС - Міністерство Внутрішніх Справ України - відділ у справах дітей

Історія школи
Паспорт школи
Учням
Батькам
Вчителям
Шкільні новини
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян
Прозорість та інформаційна відкритість навчального закладу

Історія нашої школи

ЗАГАЛЬНОООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНЯ С. СТАРА ЛІШНЯ З давніх-давен наш народ тягнувся до науки, освіти, бо розумів, що за цим майбутнє. Із спогадів старожилів дізнаємося, що в 80-х р.р. ХІХ століття в селі Стара Лішня була організована школа грамоти. Першим вчителем став Василь Дем'янович Воробій, який здобув освіту у дяка Бачинського. Освіта у нашому селі датується 1902 роком. Міністерством освіти було відкрито однокласну школу, а в 1904 році було збудоване нове приміщення школи за ініціативою Степана Гриня. За активну громадську діяльність він був нагороджений світло-бронзовою медаллю. У 1915 з'явились перші українські школи, дітей почав навчати січовий стрілець на прізвище Гуцуляк, а з 1918року вчителем став Воробій Семен. Також у 1918 році в село Осмиловичі прибув вчитель Цинкаловський Олександр Миколайович. Школа знаходилась у будинку, який передала сім'я Войтовичів. Вчитель Цинкаловський О.М.здобув великий авторитет у місцевого населення. У 1922 році був обраний до польського сейму. Виїхав із села у 1925 році, поступив на богословський факультет Варшавського університету. Став професором Краківського університету, опублікував понад 50 наукових робіт, найвідоміша з яких «Стара Волинь і волинське Полісся». Після закінчення світової війни село потрапило під владу Польщі. Були прислані нові вчителі: Прокопович, Піх, Туревич. У 1924 році польський сейм дозволив відкривати українські школи. 12 липня 1934 року була затверджена нова навчальна програма триступеневої школи. В 1939 р. Червона Армія визволила наше село від польського гніту. Навчання в школах почалося по-новому, рідною мовою. Майже всі діти шкільного віку почали відвідувати школу. Було організовано вечірні курси для дорослих. У червні 1941 р. мирне життя було перерване нападом гітлерівської Німеччини. Жорстоко повелися фашисти в с. Стара Лішня. Майже половину села було спалено, 8 людей вбито. У роки війни навчання в школі не проводилося. Жителі с. Стара Лішня почали просити бувшого дяка, щоб він навчав дітей. У селі почала діяти школа. Влітку 1944 р. с. Стара Лішня було визволено від німецьких окупантів. У 1945 р. в селі було відкрито 5 класів. У школу було прислано висококваліфікованих вчителів: Гапон К. І., Скорик Ю. Г. та інших. У 1957 р. учні в школі с. Стара Лішня здобували вже семирічну освіту. У 1958 році було відкрито нову двоповерхову школу, споруджену колгоспом імені Хрущова. Це був прекрасний, світлий будинок, в якому функціонували хімічний, фізичний та інші кабінети. Навчання проходило в одну зміну. А в кінці 60-х років ця школа стала восьмирічною. У 1974 р. було відкрите сучасне приміщення школи. Директором був призначений Гапон І.Д., який очолював її 32 роки. З 1985 року школу очолив Дикий Ю.С., який зініціював у 1989 році початок будівництва нового двоповерхового приміщення. З вересня 1992 року восьмирічна школа була реорганізована у середню. З 2000 року директором школи працює Дика Ольга Іллівна. За цей період значно покращились умови для навчання і виховання школярів: газифіковано приміщення школи і їдальні, замінено покрівлю, переасфальтована доріжка перед школою, зроблено ремонт у коридорі при активній допомозі батьків,вчителів, сільської ради. У 2008 році в нашому селі бала створена громадська організація «Разом», головою якої обрали директора школи Дику О.І. За спільним проектом Євросоюзу та ПРООН «Місцевий розвиток ,орієнтований на громаду» вдалось реалізувати 206 тисяч 741 гривня. За ці кошти замінено 26 вікон і завершено спортивний зал у довгобуді. Зараз у нашій школі працює 22 вчителів, серед них: 3 нагороджено знаком «Відмінник освіти України»; 3 мають звання «старший учитель»; 7 спеціалістів вищої категорії; 6 спеціалістів першої категорії; 4 спеціалістів другої категорії; 4 спеціалістів. Педагогічний колектив школи працює над проблемою: Розвиток творчих здібностей та нахилів учнів на основі впровадження на сучасному уроці нових технологій навчання, створення умов для гармонійного розвитку особистості. Колектив нашої школи працює над впровадженням педагогічних концепцій, інноваційних технологій, оптимальних форм і методів з врахуванням особистісно-орієнтованого підходу до учнів, формування у підростаючого покоління нової системи цінностей. Прагнення до успіху у школярів члени колективу реалізовують через формування відносин на принципах взаємоповаги, розуміння, співробітництва і партнерства. Педагоги школи добре розуміють,що випускники сьогодні мають бути готовими до зустрічі з труднощами в умовах конкурентної діяльності, протистояти різним спокусам, здатними до саморозвитку і самовдосконалення. У цьому нам допомагають учнівська рада, батьківський комітет, рада школи, піклувальна рада. Класні керівники четвертий рік успішно впроваджують програму “Я – особистість”, яка спрямована на формування особистості, забезпечення наступності духовного, морального досвіду поколінь, підготовки особистості до успішної життєдіяльності. Впровадження її сприяє підвищенню ефективності виховної діяльності школи, озброює класних керівників технологіями, які максимально сприяють формуванню соціально активної особистості. У школі введено профільне навчання: 10 клас - українська філологія; 11 клас – історичний профіль. У школі працює 5 гуртків. В них займається 75 учнів, діє дитяча організація “ Червона калина”. Тел.:(272) 226-6-40 e-mail: stlishnazosh@ukr.net

31.08.2012 12:43